Przed odjazdem...
To już przed kanikułą chyba lekcyjne ostatki w Muzeum. Ale co szkodzi, zanim odjedziemy gdzieś na idylliczne wakacje, nad polskim morzem na przykład, zdążyć jeszcze przyjść do Muzeum, aby posłuchać na przykład o sztuce rokoka, w tym interpretacji bardzo à propos o tej porze – idyllicznego obrazu Jeana Antoine’a Watteau „Odjazd na Cyterę”. Tak właśnie postąpiła dzisiaj ambitna młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu, przychodząc na lekcję pani kustosz Barbary Fomicz na temat rokoka i klasycyzmu, dwóch najważniejszych stylów w sztuce epoki oświecenia. Natomiast wczoraj przyjechał Grodków, grupa z grodkowskiej biblioteki, i zapragnął renesansu. Też bardzo à propos, bowiem lekcja pani kustosz Barbary Fomicz poświęcona sztuce renesansu mogła odbyć się i odbyła w otoczeniu będącym jednym z najwspanialszych akordów tej sztuki.
Czytaj więcej →